Aktualnie czytasz
„Pomogą chorym na łuszczycę” … TO O NAS ;)

„Pomogą chorym na łuszczycę” … TO O NAS ;)

img-8050-29-12-2013-stetoskop-003339W Kielcach powstało pierwsze stowarzyszenie, wspierające osoby chore na łuszczycę. Jego celem jest pomoc cierpiącym, propagowanie wiedzy o chorobie i aktualnych sposobach jej leczenia, jak również obalanie mitów na ten temat. Jak informuje Paulina Czechowska ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę, wiele osób nadal uważa, że łuszczyca jest chorobą zaraźliwą. Tymczasem ma ona podłoże genetyczne.

Łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry o przewlekłym i nawrotowym charakterze. Ze statystyk wynika, że cierpi na nią od 4 do 7% Polaków. Ponieważ jest widoczna na skórze, często osoby dotknięte tą chorobą są dyskryminowane przez znajomych i kolegów w pracy.


Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę będzie organizować cykliczne spotkania edukacyjne – informuje prezes Andrzej Adamczyk. Podczas najbliższego mowa będzie m.in. o łuszczycy skóry głowy oraz związanych z tym problemach. Wykład poprowadzi wojewódzki konsultant dermatologii, dr Elżbieta Kłujszo.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia w sali konferencyjnej oddziału dermatologicznego w szpitalu przy ulicy Radiowej 7 w Kielcach. Początek o godzinie 17.

See Also

A tu link do źródła strony …

 

© 2020 Stowarzyszenie Razem Raźniej. Wszystkie prawa zastrzeżone.